Rozpoczynam budowę domu jednorodzinnego, w przyszłości chciałbym zainstalować oczyszczalnie EKO. Jestem na etapie projektowania instalacji kanalizacyjnej, na co już teraz powinienem zwrócić uwagę?

Zainstalowałem oczyszczalnię biologiczną Państwa produkcji, a teraz planuję odwodnienie terenu. Czy w Państwa ofercie znajdę zbiorniki na deszczówkę?
26 kwietnia 2017
Czym różnią się oczyszczalnia biologiczna typu BIO-HYBRYDA i oczyszczalnia biologiczna typu BIO-OSAD? Widzę różnicę przede wszystkim w cenie.
26 kwietnia 2017

Oczyszczalnie EKO montuje się najłatwiej, kiedy instalacja wewnętrzna budynku została wcześniej odpowiednio przygotowana.

Dobrze pomyśleć o tym już na etapie budowy i wylot rury kanalizacyjnej z budynku umieścić możliwie najwyżej pod powierzchnią gruntu. Nie trzeba się obawiać, że rura kanalizacyjna zamarznie w czasie mrozów, gdyż oczyszczalnie EKO podłączane są w taki sposób, aby ścieki nie zatrzymywały się w przykanaliku doprowadzającym, co zapobiega ich zamarzaniu. Ważne jest także, aby wyjście kanalizacji z budynku zlokalizowane było po tej stronie budynku, gdzie w przyszłości będzie posadowiona oczyszczalnia, dzięki temu odległość oczyszczalni od budynku będzie niewielka. Należy także zadbać o to, aby odpowietrzenie kanalizacji (średnica minimum Ø110) zostało wyprowadzone ponad kalenicę dachu z dala od przewodów wentylacyjnych i okien.

Comments are closed.